Benim Gücüm Kadın Mühendis Programı

Bu program kadın mühendislik öğrencilerine Savunma Sanayinde bir kariyer yaratmaları için ilham vermek üzere kurgulanmıştır ve öğrencilere FNSS’te bir tam gün geçirme fırsatı sunmaktadır. Program kapsamında 20 kadın mühendislik öğrencisi FNSS kültürünü, FNSS faaliyet alanlarını ve araçlarını tanıma imkanı bulurken; FNSS yöneticileriyle tanışacaklar ve vaka analizi yaparak kendi yetenek ve potansiyellerini keşfetme imkanı bulacaktır.

Gün boyunca; çeşitli sunumlar, ilham veren yönetici panelleri, teknik bilgi paylaşımları, vaka analizleri, araç demosu ve atölye ziyaretlerini kapsamaktadır ve programda yer alma fırsatı yakalayan her öğrenciye FNSS Yöneticilerinden 6 aylık mentorluk desteği sağlanmaktadır.

Benim Gücüm Kadın Mühendis Programı’na başvurular; her yıl bahar döneminde alınmaktadır. Bu dönem içerisinde “Benim Gücüm Kadın Mühendis Programı” ilanına LinkedIn üzerinden ulaşarak programa başvurabilirsiniz. Konuyla ilgili gelişmeleri ve duyuruları web sayfamız ve LinkedIn hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.

Başvuru Kriterlerimiz:

Üniversitelerin; Makine Mühendisliği

Elektrik – Elektronik Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği

Malzeme ve Metalurji Mühendisliği bölümlerinin 3. ve 4. sınıf kadın mühendislik öğrencisi olmak

 

 

BENİM GÜCÜM KADIN MÜH. POSTER V2 01

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "esc" tuşuna basın.