HABERLER

KAPLAN STA’dan atılan ilk OMTAS füzesi hedefi vurdu!

18.02.2019

FNSS, geçtiğimiz yıl KORNET füzesi atış testleriyle doğruladığı STA tanksavar kulesine, ROKETSAN ile hızlı bir çalışma gerçekleştirerek OMTAS entegrasyonunu da planlandığı şekilde tamamladı. Savunma Sanayii Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı proje ekiplerinin de katılımıyla 13 Şubat 2019’da Konya Karapınar’da gerçekleşen atış testiyle, ROKETSAN tarafından geliştirilen OMTAS tanksavar füzesinin KAPLAN STA tanksavar platformuna entegrasyonunun doğrulandığı, projenin önemli bir aşaması daha geçilmiş oldu. Yıl içerisinde projenin kalifikasyon testleri tamamlanarak, KAPLAN STA ve PARS STA teslimatlarına başlanacak.

27 Haziran 2016 tarihinde, SSB ve FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. arasında imzalanan ve 14 Ekim 2016’da yürürlüğe giren Silah Taşıyıcı Araçlar (STA) Projesi Sözleşmesi kapsamında, paletli KAPLAN STA ve tekerlekli PARS STA‘lardan toplam 260 adet Zırhlı Tanksavar Sistemi Kara Kuvvetleri Komutanlığımız envanterine verilecek.

Savunma sanayimiz, KAPLAN STA, PARS STA Platformları ve OMTAS Füzeleri ile Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza önemli bir tanksavar kabiliyetini kazandırmış olacak.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "esc" tuşuna basın.