Etkinlikler ve Medya

2017.05.09 - Basın Bültenleri Kategoriler : Kurumsal

FNSS, IDEF’te, Kara Platformlarının Geleceğini Sergiliyor

9 Mayıs 2017, Salı

Ürün ailesini, yenilikçi ürünlerle genişletmeyi sürdüren FNSS, IDEF 2017’de, hem yeni araçlarının lansmanını yapıyor hem de en yeni platformlarının geldiği son noktayı sergiliyor. FNSS standının ziyaretçileri, kara platformlarının geleceğine dokunma fırsatı da buluyorlar.

Fuarda, kara platformlarına yönelik lojistik destek ve modernizasyon gibi çözüm ve kabiliyetlerini de sergileyen FNSS’nin standında, her biri sınıfının zirvesinde bulunan, şu araç ve silah sistemleri yer alıyor:

  • KAPLAN MT Orta Ağırlık Sınıfı Tank
  • KAPLAN 30 Yeni Nesil Zırhlı Muharebe Aracı
  • KAPLAN 20 Yeni Nesil Zırhlı Muharebe Aracı
  • PARS III 8x8 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı
  • PARS III 6x6 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı
  • PARS İZCİ 6x6 Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç
  • PARS 4x4 Tanksavar Aracı
  • TEBER 30 İki Kişilik Kule
  • TEBER 30 Uzaktan Komutalı Kule

FNSS, fuarda; KAPLAN 30, PARS III 8x8 ve PARS III 6x6 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, PARS İZCİ 6x6 Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, ZMA modernizasyonu ve TEBER 30 İki Kişilik Kule’nin lansmanını da yapıyor. Konsept tasarımının lansmanı Endonezya’da yapılan KAPLAN MT Orta Ağırlık Sınıfı Tank prototipi ise ilk defa sergileniyor.

FNSS Genel Müdürü ve CEO’su K. Nail Kurt, FNSS’nin geldiği noktayı şöyle özetliyor: “5 yıl önce ortaya koyduğumuz stratejik planımızın gösterdiği yolda, proaktif davranarak, hem Türk Silahlı Kuvvetlerinin hem de dünya ordularının ihtiyaç duyacağı teknolojilere ve yeteneklere yatırım yaptık. Sonuçta, 15 tondan 30 tona kadar, farklı ihtiyaçlara cevap veren paletli zırhlı muharebe aracı ailemiz; 4x4’ten 8x8’e kadar taktik tekerlekli zırhlı araç ailemiz ile SAMUR ve KUNDUZ’dan oluşan zırhlı istihkâm araçları ailemiz oluştu. Bunlara, orta ağırlık sınıfı tankımız KAPLAN MT’yi ve Zırhlı Amfibi Hücum Aracı ZAHA’yı da eklemeye hazırlanıyoruz. Ayrıca; 25, 30 ve 40 mm silahlı, insanlı ve insansız kulelerimizle de müşterilerimizin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bugün, FNSS, ürün ailesiyle ve bu ürünlerin etkinliği ve teknolojisi ile dünyanın önde gelen kara platformu üreticilerinden birisidir.”


Kurt, gelecek için ise daha da büyük bir FNSS’nin ipuçlarını veriyor: “FNSS, son dönemde, Türkiye’de; PARS 4x4, KAPLAN 15, ZMA 30 ve ZAHA araçlarının tasarımını ve seri üretimini kapsayan projelere imza attı. Yurt dışında ise PARS 6x6 ve PARS 8x8 ile yeni bir ihracat başarısı daha kazandı. Tüm bunlar, şirketi, 1-2 yıl içerisinde, yıllık 500 milyon dolar ciro bandına taşıyacak. Önümüzdeki yeni stratejik plan döneminde ise hedefimiz, milyar dolarlık ciroya ulaşmak. Bunu, hem mevcut ürün ailemiz hem de bu ürün ailemize katacağımız yeni platformlarla sağlayacağız. FNSS, geride bıraktığımız dönemde; doğru stratejiler ortaya koyabilen, bunları uygulayabilen ve başarıya ulaşabilen bir firma olduğunu gösterdi. Yeni stratejik plan döneminde de aynısını tekrarlayacağından kimsenin bir şüphesi olmasın.”

Kurt, son sözü ise FNSS’nin varlık nedeni olan müşterilerine ayırıyor: “FNSS, kurulduğu günden beri, girdiği her işe büyük bir ciddiyetle yaklaşan bir firma. Müşterilerimize, ihale sürecinden itibaren, değer katmaya başlıyoruz. Müşterilerimiz, sonunda ipi göğüsleyen FNSS olmasa bile FNSS’nin getirdiği yaklaşımlar sayesinde, ihalelerin; takvim, bütçe ve kalite parametrelerinin daha iyiye gittiğini biliyor. FNSS, Türk Silahlı Kuvvetlerinin; envanterdeki araç sayısı ve envanterdeki araç tipleri gibi farklı parametrelerin hepsine göre, en büyük tedarikçisi. İş yaptığı yabancı ülkelerle de FNSS’nin iş bağlantıları hiç kesilmedi. İlk sözleşmelerin ardından, yeni işler aldı ya da entegre lojistik destek faaliyetleri kapsamında, o ülkedeki varlığını devam ettirdi. Malezya’da AV8, Endonezya’da KAPLAN MT ile ortak geliştirme projeleri yürütüyoruz. Suudi Arabistan’da, yerel ortağımızla, bir devlet tesisini işletiyoruz. FNSS, yurt dışı müşterilerine, hem silahlı kuvvetleri için en iyi çözümü hem de savunma sanayileri için en uygun iş birliği modellerini sunuyor. Geleceğe güvenle bakmamızın en büyük nedeni, müşterilerimizin memnuniyeti. Önümüzdeki dönemde de müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya devam edeceğimizi, güvenle ifade edebilirim..”

 

Up