Etkinlikler ve Medya

2018.04.16 - Basın Bültenleri Kategoriler :

FNSS, DSA 2018’de, Savunma İhracatında, Güneydoğu Asya Bölgesindeki Liderliğinin Altını Çiziyor

FNSS, 16 -19 Nisan tarihleri arasında, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da düzenlenen DSA 2018 fuarında, PARS ürün ailesinin en yeni üyelerinden, 6x6 İZCİ’yi sergiliyor. Malezya için, PARS teknolojisi kullanılarak geliştirilip üretilen AV8 GEMPITA araçları ise FNSS’nin, Malezyalı ortağı DEFTECH’in standında, ziyaretçilerini bekliyor.

FNSS, 16 -19 Nisan tarihleri arasında, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da düzenlenen DSA 2018 fuarında, PARS ürün ailesinin en yeni üyelerinden, 6x6 İZCİ’yi sergiliyor.

Malezya için, PARS teknolojisi kullanılarak geliştirilip üretilen AV8 GEMPITA araçları ise FNSS’nin, Malezyalı ortağı DEFTECH’in standında, ziyaretçilerini bekliyor.

Güneydoğu Asya bölgesindeki en önemli savunma fuarı olma özelliğini taşıyan DSA’ya, 12’nci kez katılan FNSS, Türkiye’nin, bu bölgedeki en büyük savunma ihracatını gerçekleştiren firması olma unvanına da sahip.

FNSS tarafından geliştirilen ve Malezya Kara Kuvvetleri’nin bel kemiğini oluşturan paletli ve 8x8 tekerlekli zırhlı araçlara yönelik tedarik projeleri, teknoloji transferini de içerecek şekilde yürütülmüş olması bakımından öne çıkıyor.

Malezya’nın yanı sıra Filipinler ordusunun envanterine verdiği ZMA-15 sınıfı araçlar ve yakın zamanda, Endonezya ordusu için geliştirdiği orta sınıf tank KAPLAN MT ile FNSS, bölgedeki, güvenilir Türk savunma firması konumunu güçlendirmiş durumda.

Çeyrek asırdan uzun süredir, küresel sektördeki paydaşlarına yaratıcı çözümlerle değer katan FNSS, bu alandaki bilgi birikimiyle kara sistemlerinin geleceğini şekillendiriyor.

 

Up