Etkinlikler ve Medya

2019.09.01 - Basın Bültenleri Kategoriler :

12’nci Plastic Battle, Askeri Kara Araçları Model Yarışması Kazananları Belli Oldu

FNSS katkılarıyla, 31 Ağustos – 1 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen ve modelcilik tutkunlarını 12 yılında bir araya getiren, Plastic Battle, Askeri Kara Araçları Model Yarışması kazananları belli oldu.

FNSS’nin Gölbaşı tesislerinde gerçekleştirilen etkinliğe, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden firma ve kulüpler katılım ve destek sağladı. 10 kategoride yarışmaya katılan modelcilerin eserleri, Jüri tarafından, Usta ve Hobi olarak iki sınıfta değerlendirildi. Etkinliğe katılan tüm modeller sergilenirken, Murat Özgül ve Özgür Güner liderliğinde atölye çalışmaları yapıldı. FNSS Zırhlı Araç Gösterisi ve Kokteyl ile sonlanan etkinlikte kazananların listesi şöyle;

1.Kategori (1914 - 1945 arası Dünya Savaşları Paletli Askeri Kara Araçları)

HOBİ
     1. Hülya Karahasan, Mehmet Emin Cihan
     2. Sinan Subay
     3. Orhan Özger

USTA
     1. Hakan Alakoç
     2.Gökay Yalçın
     3.Levent Karakaya, Nafiz Cebecioğlu

2.Kategori (1914 - 1945 arası Dünya Savaşları Tekerlekli ve Yarı Paletli Askeri Kara Araçları)

HOBİ
     1. Cem Burak Öz
     2. İhsan Çakmakçı
     3. Cenk Özen, Cüneyt Ergün

USTA
     1. Nafiz Cebecioğlu
     2. Sarhan Demir
     3. Baki Temel

3.Kategori (1945'den günümüze Modern Askeri Kara Araçları)

HOBİ
     1. Volkan Girgin
     2. Hüseyin Serin
     3. Ahmet Gürkan

USTA
     1. Gökay Yalçın
     2. Umut Can Aydın
     3. Baran Çakmak, Hakan Alakoç

4.Kategori Askeri Figürler
4k-1 (Tarihi ve/veya Askeri Figürler)

     1. Sarhan Demir
     2. Mustafa Arabacı
     3. Mehmet Akif Akdoğan, Nafiz Cebecioğlu

4k-2 (Fantastik, Bilim-Kurgu ve Post-Apokaliptik Figürler)

     1. Mustafa Arabacı
     2. Sarhan Demir
     3. Ramaz Özdek, Ömer Gökhan Dönmez

4k-3 (Büstler)


     1. Ramazan Özdek
     2. Sarhan Demir
     3. Mustafa Arabacı

5.Kategori (Ölçekli Canlandırma (Diorama)

     1. Sinan Uslu
     2. Hakan Alakoç, Levent Karakaya
     3. Serdar Işık, Zoran Markovic

6.Kategori (1/48 Ölçek)

HOBİ

     1. Ramazan Özdek
     2. Mehmet Akif Akdoğan
     3. Hülya Karahasan

USTA

     1. Gökçe Coşkuncan
     2. Umut Can Aydın
     3. Baki Temel, Levent Karakaya

7.Kategori (1/72 Ölçek)

HOBİ
     1. Bayram Koçer, Hülya Karahasan
     2. Ahmet Gürkan
     3. Burak Özdil, Kürşat Kaan Kerimoğlu

USTA
     1. Burak Özdil
     2. Gökay Yalçın
     3. Baran Çakmak

8.Kategori (Kurgusal Kara Araçları)

     1. Çağlar Büyükfırat
     2. Metin Sönmez
     3. Baki Temel, Mert Ulcay

9.Kategori (Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Kullanılmış Askeri Kara Araçları)

     1. Murat Yılmazer
     2. Mehmet Akif Akdoğan
     3. Nafiz Cebecioğlu, Zafer Yakar

"Best of Show" Ödülü

     Tahir Özcivan

MINI AFV Özel Ödülü

     Umutcan Öktem

10.Kategori (Genç Modelciler)

Genç kategorisinde 14 yarışmacımız katılım sağladı.

       Aleyna Cebecioğlu

       Alp Kaan Ulusoy

       Beren Cebecioğlu

       Çağdaş Gümüş

       Çağın Gümüş

       Eber Hakan Genç

       İbrahim Akın

       Kaan Ufuk Karakaya

       Mehmet Ege Zülfikar

       Ömer Berkay Şahin

       Sedar Can Mordoğan

       Ufuk Işık Akkurt

       Umutcan Öktem

       Yiğit Uraz Özkır

 

     

       

         

 

 

Up