Etkinlikler ve Medya

2017.05.09 - Basın Bültenleri Kategoriler :

Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç: PARS 6x6 İZCİ

 

PARS Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ürün ailesini, yeni ürünlerle genişletmeye devam eden FNSS, PARS İZCİ 6x6 Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (ÖMTTZA) ile keşif ve iç güvenlik görevlerine yeni bir soluk getiriyor.

PARS İZCİ 6x6, aracın ön kısmında bulunan, şeffaf zırh (balistik cam) uygulaması ve 230° yatay görüş açısı sunan iki kişilik sürücü kabini ile PARS ürün ailesinin diğer üyelerinden farklılaşıyor. Bu kabin, görevli personele, yüksek sürüş güvenliği ve durumsal farkındalık sağlıyor.

22 BG/ton güç/ağırlık oranına sahip olan PARS İZCİ 6x6, 100 km/sa hıza ulaşabiliyor; %60 dik, %30 yan eğimde hareket edebiliyor; 60 cm yüksekliğinde dik engeli ve 120 cm’lik hendeği geçebiliyor. 6x6 ve 6x4 sürüş özelliğine sahip aracın tüm aksları, gerektiğinde kilitlenebiliyor. Amfibi bir araç olan PARS İZCİ 6x6, suda 8 km/s hıza ulaşabiliyor.

Aracın gövde formu, karın altı yapısı, taban plakaları ve araç için özel geliştirilen mayın korumalı koltuklar, personeli yüksek seviye mayın tehdidine karşı koruyacak şekilde tasarlandı. PARS İZCİ 6x6, koruma seviyesi ile hem personel taşıma amacıyla üretilen mayın korumalı araçların koruma seviyesine sahip hem de modern bir zırhlı muharebe aracından beklenen kabiliyetleri, bünyesinde bulunduruyor.

FNSS Genel Müdürü ve CEO’su K. Nail Kurt da PARS İZCİ 6x6’nin özel bir araç olmasına vurgu yapıyor: “Elinizde, olgun ve modüler bir araç olduğunda, bunun özel ihtiyaçlara yönelik sürümlerini tasarlamanız daha kolay oluyor. PARS ürün ailesi, bize bu imkânı fazlasıyla sağlıyor. PARS İZCİ 6x6, aslında bir açıdan farklı bir araç; ama aynı zamanda, PARS ürün ailesinin tüm üstün niteliklerini taşıyor. Aracımızın, mevcut ve potansiyel müşterilerimizin özel ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacağına güveniyoruz.”

PARS İZCİ 6x6 Teknik Özellikleri

Genel Bilgiler

Güç/Ağırlık Oranı: 22 BG/ton

Motor:Dizel

Uzunluk: < 6,5 m

Genişlik: < 3 m

Yükseklik (Gövde): < 2,5 m

Havadan Nakil: A400M

Transmisyon: Tam Otomatik, 6 İleri 1 Geri

Süspansiyon Sistemi: Bağımsız ve Hidro-Pnömatik

Ayarlanabilir Karınaltı Yüksekliği

Hareket Kabiliyeti

Azami Yol Hızı: 100 km/sa

Suda Yüzme Hızı: 8 km/sa

Azami Yol Menzili: 600 km

Yaklaşma Açısı: 50°

Uzaklaşma Açısı: 42°

Azami Meyil Tırmanma: %60

Azami Yan Meyil: %30

Dik Engel Aşma: 60 cm

Hendek Aşma: 120 cm

Dönüş Yarıçapı: < 8 m

Sudan Basarak Geçme: 100 cm

Up