Etkinlikler ve Medya

2015.12.15 - Basın Bültenleri Kategoriler : Kurumsal

Küresel bir marka haline gelen FNSS, logosunu yeniliyor

FNSS’nin yeni logosu; kararlılığın, dinamizmin ve marka itibarının simgesi olacak!

FNSS’nin yeni logosu; kararlılığın, dinamizmin ve marka itibarının simgesi olacak!

Son dönemde sergilediği yüksek büyüme performansı ve dünya devlerini geride bırakarak birbiri ardına imzaladığı ihracat sözleşmeleri ile Türkiye’nin savunma sektöründeki uluslararası markası FNSS, bu gelişim doğrultusunda logosunu yeniliyor…

“Değişimi, sürekli gelişme fırsatı olarak görürüz!” felsefesi ile yeni logo hakkındaki görüşlerini açıklayan FNSS Genel Müdürü ve CEO’su K. Nail Kurt: “1990 yılından bu yana ürün ve hizmetlerimizi sürekli geliştiriyoruz. Sektörümüzde ardı ardına kırdığımız ihracat rekorlarına geçtiğimiz günlerde bir yenisini daha ekledik. Yeni ürünlerimizle küresel arenada en büyüklerle yarışıyoruz. Bizleri bugünlere getiren ve geleceğe de taşıyacak gelişim ve değişim yeteneğimizi; yenilenen logomuzda simgeleştiriyoruz.” dedi.

FNSS’nin yeni logosu; kararlılığın, dinamizmin ve marka itibarının simgesi olacak!

Yeni FNSS logosu oluşturulurken, sektöre ve hedef kitleye firmanın kararlılığını ve itibarını simgeleyecek bir logonun tasarlanması hedeflendi.

Örste dövülen çelik gibi, hünerli ellerde sabırla şekil alan FNSS’nin yeni logosundaki kırmızı renk; sonsuz enerjiyi, gençliği, dinamizmi ve kararlılığı yansıtıyor. Harflerin hemen altında yer alan çelik ok simgesi ise “İleriye, daima ileriye… Asla vazgeçmeyeceğiz!” mesajını taşıyor.

Kuruluşunun 25. yılını geride bırakan FNSS, marka itibarını, 2020’lerin büyüme hedeflerine yansıtacak şekilde yenilenen logosunu, bugün itibarıyla tüm iletişim kanallarında uygulamaya geçiriyor.

FNSS’de değişim her dönem var oldu.

FMC-NUROL Savunma Sanayii A.Ş. adıyla Türk Silahlı Kuvvetleri için paletli zırhlı muharebe araçları üretmek amacıyla 1989 yılında kurulan firma, 1997 yılında adını “FNSS Savunma Sistemleri A.Ş.” olarak değiştirdi. Markanın logosuyla ilgili ilk güncelleme de bu tarihte gerçekleştirildi.

Aynı yıl, Türkiye’nin ilk komple silah sistemi ihracatını sektör genelinde rekor seviyede bir rakamla gerçekleştiren FNSS; 2000 yılından itibaren, özgün ürünlere geçerek ürün yelpazesine, özgün tekerlekli ve paletli muharebe araçları ile silah sistemlerini de ilave etti.

Merkezi Ankara’da yer alan FNSS; bugün, kendi öz kaynaklarıyla geliştirmiş olduğu teknolojileri ihraç ediyor. Kurduğu yerel ortalıklarla Orta Doğu ile Güney Doğu Asya’da üretim ve ürün geliştirme faaliyetlerini eş zamanlı olarak yürüten FNSS, Türk Silahlı Kuvvetleri ile müttefik ülkelerin silahlı kuvvetleri envanterlerine verdiği binlerce zırhlı muharebe aracına, üç kıtada entegre lojistik destek hizmeti de sağlıyor.

Bilgi için:

Up