Etkinlikler ve Medya

2016.10.14 - Basın Bültenleri Kategoriler :

FNSS, ODTÜ SAVTEK’te Tecrübelerini Aktardı

Savunma Sanayi Müsteşarlığı, SASAD ve ODTÜ işbirliği kapsamında düzenlenen Savtek 2016, 8. Savunma Teknolojileri Kongresi ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde devam ediyor.

TSK, üniversite ve savunma sanayii temsilcilerinin bir araya geldiği organizasyon da, savunma teknolojilerine yönelik mühendislik, temel bilimler ve yönetim bilimleri alanlarında yukarıda belirtilen ana temalar çerçevesinde AR-GE çalışmalarını içeren bildiriler ele alınıyor.

FNSS’nin de sponsorlar arasında yer aldığı etkinliğe, FNSS Başkan Danışmanı ve SaSaD Strateji ve Halkla İlişkiler Kurulu Başkanı, Haluk Bulucu kara platformları oturum başkanı olarak katılırken, FNSS Test, Analiz ve Ar-Ge Merkezi Müdürü Caner Taşan, savunmada inovasyon ve teknoloji yönetimi panelinde yaptığı sunumla FNSS’nin çeyrek asırlık bilgi birikimi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

FNSS, ülkemizin savunma sanayii faaliyetleri konularında gerçekleştirilen üniversite etkinliklerine, sektörün tüm paydaşlarıyla birlikte katkı sağlamaya ve bu etkinliklerde aktif rol almaya devam edecek.

 

 

Up